AVANTAJLARIMIZ

Çin Tedarik Merkezi

 

 

 

Kusurlu Mal Alma Riskin Azaltır

Size En Uygun Fiyat İçin Pazarlık Eder

İstediğiniz Kalite Kontrolu Garanti Eder

Genel Harcamaları ve Araştırma, İnceleme İçin Harcanan Seyahat Masraflarını Azaltır

Sevk Tarihlerini Takip Eder

Yeni Ürünler Bulur ve Geliştirir

Kaliteli Tedarikçi / Yüksek Kalite sağlar

İthalat'ınızı kolaylaştırır...

 

ŞİRKET DEĞERLERİ

ANA İŞİMİZ

Tedarik / İthalat Yönetimi

Satın Alma / İthalat maliyetlerini düşürmek

Uluslararası Satın Alma / İthalat hizmetleri

Tedarik Zinciri Yönetimi

VIZYONUMUZ

Tüm dünyada köprüler kurmak. Dünya artık daha küçük. 

MİSYONUMUZ

Müşterilerimize ticari ürünlerini en iyi fiyatla, en iyi üretimle, en iyi kalitede tedarik etme / 'thalat hizmeti sağlayarak, satın alma maliyetlerini azaltmalarına yardımcı olmak ve daha fazla ürün satmalarına, iç ve dış pazarlarda kendi markalarını geliştirmelerine vesile olmak.

Özgür Çakır

Özgür Çakır

Özgür Çakır

Özgür Çakır

Ekip

 

ŞİRKET PROFİLİ

 

Merhaba,

Çin Tedarik Merkezi (Eurasian Shanghai Ltd. Co. ticari ünvanıyla %100 Türk sermayeli ve Çin kanunlarına göre Çin'de kurulu, 140.000 Amerikan Doları ödenmiş sermayeli bir Türk şirketi konumundadır) 2003 yılından beri ithalat ofisi / ithalat acentası olarak Çin 'de hizmet vermektedir. Müşterilerimizin Çin'den ithal ettikleri ürünlerin A'dan Z'ye takibini yapmaktayız. Yani, istenilen ürünün ürettirilmesi için tüm siparişin takibi, üretilen ürünlerin istenilen kaliteye uygunluğunun kontrolü, denetimi, gözetimi tarafımızdan yapılmaktadır. Firmamız bir satıcı firma değil bir hizmet firmasıdır. İstenilen ürünün hangi fabrikadan alındığı bizim için önemli değildir, önemli olan müsterimizin çıkarlarına en uygun fabrikanın hangisi olduğudur.

Çin'de iş yapmaya ilk defa 2003 yılında,  Türkiye temsilci ofisi olduğumuz uluslararası bir dış ticaret danışmanlık network'ünün global ofisler toplantısının Çin'de yapılması vesilesiyle başladık. Çin'deki potansiyeli ve burada bizim ithalat hizmetlerimize olan ihtiyaci görerek kendi ofisimizi burada açmaya karar verdik.. Böylece, Çin'in Şangay'dan sonra en büyük liman şehri olan Ningbo'da ilk ofisimizi açtık. Daha sonraki ofisimizi hizmet verdiğimiz müşterilerimizin mal aldıkları fabrikalara yakınlığından dolayı Shaoxing sehrinde açtık. Her ne kadar o şehir fabrikalara yakın olsa da daha geniş bir hizmet çerçevesi oluşturabilmek adına  ofimizin merkezini Şangay'a taşıdık ve artık sürekli olarak Şangay merkezimizde bulunuyoruz.

Hizmet verdiğimiz tüm müşterilerimizle ilişkimiz, bir hizmet satıcı-alıcı ilişkisinden öte bir iş ortağı yakınlığındadır. Çin'deki fabrikaların şartları ve durumları ortada. Eğer Çin'e bir kere bile gelirseniz ya da mal almaya teşebbüs ederseniz ne demek istediğimizi çok iyi anlarsınız. Müşterilerimizin mallarının siparişlerini ve ithalatlarını yönetirken kendi malımızmış gibi kontrol ve takibini yapıyor olmamız, mevcut müsterilerimizin firmamızdan olan memnuniyetlerinin ve bizimle çalışma sürekliliklerinin nedenini çok iyi açıklıyor olsa gerek.

Çin'den ithalat yapmanın zorlukları ortada. Bizim amacımız ülkemiz firmaları buradan mal alırken para kaybetmesinler, bozuk mal almasınlar, alacakları ürünleri istedikleri kalitede ve sürede ürettirebilsinler ve dünyanın diğer gelişmiş ülkelerindeki firmaların yaptıkları gibi buradan aldıkları malları çevre ülkelere 'Türkiye servis kalitesi'nin markasıyla ihraç edebilsinler. Kendi ülkemiz tüketicilerinin, satıcı firmaların düşük mal edişleri sayesinde bir malı daha az para ödeyerek alabilmeleri de başka bir yarar konusu tabi ki. Dileriz bir gün bizim ülkemizde de Çin modeli örnek alınır ve şu an tüm dünyanın Çin'e geldiği gibi Türkiye'ye de mal almak için akın akın gelinir.

 

            Çin'de verdiğimiz hizmeti aşağıdaki örnek ürünle adım adım gösterebiliriz.

            Örneğin İstanbul'daki bir alıcı, Çin’den inşaat ve banyo malzemeleri ithal etmek istemektedir. Ancak Çin'de derinlemesine bir fabrika araştırması yapmak kolay bir iş değildir. Tedarikçi firma, kalite, ödeme şartları, teslim süreleri vb. konularda birçok problemle karşılaşmak mümkündür. Bizim yaptığımız, öncelikle ürünle ilgili fabrikalarda kapsamlı bir araştırma yapmak, istenen kalite ve fiyattaki ürünleri tespit etmektir. Örneğin, müşterimizin Çin’den duşa kabin ithal etmek istediğini düşünelim. Bu durumda öncelikle ofisimiz, Çin’de duşa kabin üreten bütün olası fabrıkaları araştırır.  Müştermizden aldığımız numune ve teknik özelliklerle birlikte bu fabrikalarla iletişime geçer, istenen kalitedeki ürünler için fiyatları toplar. Ardından en uygun teklifleri seçip, teklifi uygun olmayan firmaları eler.

            Bir sonraki aşamada tüm bu seçilmiş üreticilerle, yerinde yüz yüze görüşmeler yapılır ve mümkünse müşterimiz için numuneler alınır. Çin’deki fabrikalarla, ofisimiz aracılığıyla görüşülmesi ve tüm fabrikalardan fiyatlar alınması sayesinde müşterimiz Çin’den en uygun fiyatları aldığına emin olur. Bu aşamada müşterimiz direk kendisi de Çin' e gelerek, zaman kaybı olmaksızın doğrudan seçilmiş fabrikalarla görüşerek istediği sonuçlara ulaşır.

Fabrikalar ve fiyatlarla ilgili çalışmalar tamamen şeffaf olarak yürütülür ve elde edilen bilgiler müşterimize doğrudan iletilir.

Numune ve fiyatların müşterimiz tarafından onaylanmasından sonra sipariş fabrikaya iletilir ve üretim başlar. Sipariş aşamasından sonra, ofisimiz, düzenli fabrika ziyaretleri ve üretim kontrolleriyle imalat aşamasını takip eder. Üretimin tamamlanmasından sonra, bitmiş ürünün kontrollerini bizzat yapar ve ayrıca gerekli durumlarda da üretilen ürünleri bizzat kontrol etmesi için müşterimize yollar. Son onaydan sonra da, ofisimiz kendimize ait nakliye firmamızdan nakliye işini de organize ederek fabrikanın ürünleri sevk etmeye başlamasını sağlar.

Bütün bu tedarik sürecinde bizzat bulunmamız sayesinde, müşterimizin rahat etmesini ve istediği kalitedeki ürünü en uygun fiyata ithal edebilmesini sağlamış oluruz.

Bizimle irtibata geçerseniz sizin firmanıza da hizmet vermekten mutluluk duyarız.

      Çin'den Selamlarımızla,

Özgür Çakır